
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 253
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16560
Ext.Price$0.16560
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16560 | $0.16560 |
| 10 | $0.14737 | $1.47370 |
| 50 | $0.13114 | $6.55700 |
| 100 | $0.11816 | $11.81600 |
| 500 | $0.10647 | $53.23500 |
| 1000 | $0.09593 | $95.93000 |
| 3000 | $0.08644 | $259.32000 |
